Uspeh naših ronilaca

S.D.T. Svet Ronjenja ponovo na tronu

Vojvodina Apnea Kup – VAC 2013 održan je 8.12.2013. godine na zatvorenom bazenu u Pančevu u organizaciji S.D.T. Svet Ronjenja. Nastupilo je 7 klubova, od kojih 6 iz Srbije i jedan iz Nemačke.  U statici je startovalo 20 takmičara a u dinamici 22. Ronioci našeg kluba ostvarili su odlične rezultati od kojih bi izdvojili sjajan performans Stefana Anđusa (S.D.T. Svet Ronjenja) u discipline statikakoji je zadržao dah 6 minuta i 29 sekundi (1.mesto), nastupe Branke Piščević (4:33 , 2. Mesto) i Tijane Nikolić (4:30 3. Mesto), kao i nastup Zorana Obrenovića koji je sa vremenom 4:42 osvojio bronzanu medalju u istoj disciplini.

U disciplini dinamika sa perajima Uroš Ristić, koji je inače poznat kao talmičar koji na svakom takmičenju daje sve od sebe, preronio je 109 metara osvojivši zlatnu medalju. Branka Piščević je u istoj kategoriji preronila 75 metar što je bilo dovoljno za odlično drugo mesto.

Uroš Ristić - 109 metara DYN

Dinamika bez peraja je donela puno uzbuđenja. Stefan Anđus je još jednom potvrdio svoj vanserijski talenat preronivši razdaljinu od 107 metara osvojivši srebrnu medalju, a  Tijana Nikolic je takođe imala sjajan performans preronivši 82 metra. Ova daljina je Tijani donela prvo mesto.

Tijana Nikolić - 82 metra DNF

U timskom plasmanu prvo mesto je osvojio S.D.T.Svet Ronjenja, drugi su bili Naissub a treći KPA. Bela Crkva. Ovo takmičenje su pomogli Pokrajinski sekretarijat za omladinu i sport, grad Pančevo, preduzeće Comutel i JKP “Mladost”.